Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa në pjesët jugore të vendit me vranësira të theksuara. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verilindor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 29 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me diell dhe vranësira, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë Celsiusë.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share