close
Top LajmeVendi

MSH: 112 RASTE TË REJA, 13 VIKTIMA, 2.179 TË SHËRUAR

497D4138-4487-4FD5-B3DD-BEBEB6CB7E1D

NË TOTAL 154.636 RASTE, AKTIVE – 3.833


MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 4.196 testime kurse janë regjistruar 112 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 30, Kumanovë – 13, Kërçovë – 8, Manastir – 7, Radovish – 6, Ohër – 5, Prilep, Koçanë dhe Makedonska Kamenicë nga 4, Tetovë, Veles, Kavadar, Strumicë, Dellçevë, Probishtip dhe Kratovë nga 3, Shtip dhe Negotinë nga 2, Gostivar, Gjevgjeli, Sveti Nikollë, Kriva Pallankë, Vinicë dhe Vallandovë nga 1 rast.

Regjistrohen 2.179 pacientë të shëraur.

Kanë ndërruar jetë 13 pacientë. 3 nga Shkupi (66, 75 dhe 90 vjeç), nga 2 pacientë nga Manastiri (85 dhe 89 vjeç) dhe Struga (76 dhe 85 vjeç), dhe nga 1 pacient nga Kumanova (88), Tetova (85), Ohri (66), Gostivari (69), Kavadari (71) dhe Koçana (55).

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 154.636, numri I të shëruarve është 145.606 kurse I viktimave shkon në 5.197. Për momentin shënohen 3.833 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 753.923 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia