close
Top LajmeVendi

MSH: 135 RASTE TË REJA, 35 VIKTIMA, 900 TË SHËRUAR

5E37076A-84B5-42E7-BB5F-AF522459BE25

NË TOTAL 147.229 RASTE, AKTIVE – 19.041


MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 841 testime, kurse janë regjistruar 135 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 81, Tetovë – 15, Kumanovë – 13, Prilep – 8, Kavadar – 7, Makedonski Brod – 3, Shtip – 2 dhe Koçanë, Kërçovë, Gjevgjeli, Negotinë dhe Berovë nga 1 rast.

Regjistrohen 900 pacientë të shëruar.

Knaë ndërruar jetë 35 pacientë. 14 nga Shkupi (46, 46, 54, 56, 69, 70, 77, 79, 79, 81, 87, 87, 87 dhe 89 vjeç), nga 3 pacientë nga Manastiri (72, 74 dhe 84 vjeç) dhe Kumanova (62, 64 dhe 68 vjeç), nha 2 pacientë nga Prilepi (61 dhe 62 vjeç), Strumica (70 dhe 76 vjeç), Shtipi (58, 72) dhe Vinica (68 dhe 70 vjeç), dhe nga 1 pacient nga Velesi (67), Ohri (83), Struga (75), Gostivari (71), Koçana (77), Kërçova (70) dhe Negotina (69).

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 147.229, numri I të shëruarve është 123.710 kurse I viktimave shkon në 4.478. Për momentin shënohen 19.041 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 692.096 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia