close
Top LajmeVendi

MSH: 18 RASTE TË REJA, NJË VIKTIMË, 31 TË SHËRUAR

B7A74717-A927-421C-A60B-D76AE91763D4

NUMRI I RASTEVE AKTIVE – 437


MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.411 testime kurse janë regjistruar 18 raste të reja me COVID-19.

Shkup – 8, Kumanovë – 5, Koçanë – 2, Tetovë, Kriva Pallankë dhe Kratovë nga 1 rast.

Regjistrohen 31 pacientë të shëruar.

Në kushte spitalore ka ndërruar një pacient. Bëhet fjalë për një 61 vjecar nga Shkupi.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 155.487, numri I të shëruarve është 149.582 kurse I viktimave shkon në 5.468. Për momentin shënohen 437 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 823.776 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia