close
Top LajmeVendi

MSH: 190 RASTE TË REJA, 6 VIKTIMA, 2009 TË SHËRUAR

367CAD58-EA39-4BDA-B2D0-F70338696702

NË TOTAL 88.938 RASTE, AKTIVE – 12.635


 MSH-ja ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 1530 testime, kurse janë regjistruar 190 raste të reja me COVID-19. Në Shkup-71, Kumanovë-19, Tetovë-6, Prilep-12, Gostivar-3, Shtip-6, Manastir-1, Veles-6, Ohër-5, Strumicë-6, Kavadar-8, Strugë-11, Koçan-  1, Kërçovë-8, Gjevgjeli-4, Negotinë-8, Dibër-3, Resnjë-7, Dellçevë-2, Radovish-1, Probishtip-2.

ISHP-ja ka regjistruar 2009 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 6 persona. katër pacientë nga Shkupi , një nga Kumanova dhe një pacient nga Gostivari. Të gjithë pacientët kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 88.938, numri I të shëruarve është 73.601, kurse I viktimave shkon në 2.702. Për momentin shënohen 12.635 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 431.712 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia