close
Vendi

MSH: 239.283 TË VAKSINUAR, 107.648 TË RIVAKSINUAR

187146177_2688156048158078_8533832474561358346_n

MSH-ja njofton se interesimi për t`u vaksinuar dita-ditës po rritet, kurse përmes ueb-aplikimit vakcinacija.mk deri tani janë paraqitur 436.072 qytetarë.

Në punktet e vaksinimit në vend deri dje janë vaksinuar 239.283 qytetarë. Dozën e parë të vaksinës dje e kanë marrë 1.995, kurse gjithsejt janë vaksinuar 15.155 qytetarë.

Në vendin tonë gjithsejt janë aplikuar 346.931 doza të vaksinave, kurse janë rivaksinuar 107.648 qytetarë.

Me shifrat e fundit 47% e popullsisë mbi 70 vjec, 41% e atyre mbi 65 dhe 34% e moshës mbi 60 vjec, kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia