close
Top LajmeVendi

MSH: 364 RASTE TË REJA, 24 VIKTIMA, 689 TË SHËRUAR

C6BF12C8-4919-4AAE-A326-8E50EEEDEA90

MSH-ja, conform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.379 testime, kurse janë regjistruar 364 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 161, Kumanovë – 36, Manastir dhe Prilep nga 25, Ohër – 15, Tetovë – 13, Shtip – 10, Kavadar, Strumicë dhe Gjevgjeli nga 9, Veles, Gostivar dhe Strugë nga 8, Kërçovë dhe Dibër nga 6, Sveti Nikollë – 4, Vinicë – 3, Koçanë dhe Negotinë nga 2, Kriva Pallankë, Resnjë, Berovë, Dellçevë dhe Bogdancë nga 1 rast.

Regjistrohen 689 pacientë të shëruar.

Në kushte spitalore kanë ndërruar jetë 24 pacientë. 7 nga Shkupi (40, 52, 55, 59, 64, 72 dhe 85 vjeç), 6 nga Manastiri (63, 68, 70, 71, 71 dhe 85 vjeç), 3 nga Kumanova (73, 76 dhe 84 vjeç) dhe nga 1 pacient nga Ohri (88), Kavadari (82), Strumica (73), Struga (69), Sveti Nikolla (64), Kriva Pallanka (74), Radovishi (75) dhe Probishtipi (52).

Numri I përgjithahëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 shkon në 147.094, numri I të shëruarve është 122.810, kurse I viktimave shkon në 4.443. Për momentin shënohen 19.841 raste active.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 691.255 testime për COVID-19.  /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia