close
Top LajmeVendi

MSH: 445 RASTE TË REJA, 9 VIKTIMA, 194 TË SHËRUAR

D721E919-5285-4FE6-BFFA-B5B7B2A9DBF1

NË TOTAL 21.636 RASTE, AKTIVE – 4236


Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 2441 testime, kurse janë regjistruar 445 raste të reja me COVID-19.

Shkup-249, Kumanovë-12, Shtip-13, Prilep-25, Tetovë-16, Strug-7, Veles-7, Manastir-14, Ohër-12, Kavadarc-3, Gostivar-12, Gjevgjeli-2, Strumicë-36, Kriva Pallankë-5, Radovish-7, Koçan-6, Probishtip-1, Berovë-2, Vinicë-3, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-6 dhe Resnje-1.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjisturar 194 pacientë të shëruar.

Shkup-77, Kumanovë-15, Shtip-11, Prilep-7, Tetovë-11, Struga-1, Veles-1, Manastir-5, Gostivar-12, Gjevgjeli-2, Strumicë-14, Radovish-3, Koçan-18, Probishtip-2, Pehvçevë-1, Berovë-5, Vallandovë-4, Vinica-2, Sveti Nikollë-2, dhe Kërçovë-1.

Ndërkaq gjatë 24 orëve të fundit betejën me koronavirusin e kanë humbur 9 pacientë.
Dy pacient nga Shkupi (72 dhe 62 vjeç), nje pacient nga Kumanova (66 vjeç), dy nga Struga (58 dhe 65 vjeç), një nga Strumica(80vjeç), një pacient nga Kriva Pallanka(83vjeç), nje nga Probishtipi(60vjeç), dhe nje pacient nga Sveti Nikolla(65vjeç)./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia