close
Top LajmeVendi

MSH: 603 RASTE TË REJA, 39 VIKTIMA, 641 TË SHËRUAR

CCD87859-FAB0-47DA-8DD2-F0240F685554

NË TOTAL 149.221 RASTE, AKTIVE – 18.392


MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.596 testime, kurse janë regjistruar 603 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 209, Kumanovë – 62, Strumicë – 39, Manastir – 38, Ohër – 36, Prilep – 31, Tetovë – 27, Koçanë – 21, Veles dhe Shtip nga 19, Kërçovë – 14, Gostivar – 13, Kavadar – 11, Radovish – 8, Strugë – 7, Vinicë – 6, Kriva Pallankë dhe Resnjë nga 5, Gjevgjeli, Vallandovë dhe Demir Hisar nga 4, Negotinë, Sveti Nikollë, Probishtip, Pehçevë nga 3, Berovë, Dellçevë dhe Krushevë nga 2, Dibër, Bogdancë dhe Makedonski Brod nga 1 rast.

Regjistrohen 641 pacientë të shëruar.

Në kushte spitalore kanë ndërruar jetë 39 pacientë. 18 nga Shkupi (52, 53, 62, 66, 71, 71, 73, 73, 74, 74, 78, 79, 80, 82, 83, 85 dhe 91 vjeç), nga 3 pacientë nga Ohri (64, 81 dhe 82 vjeç), Tetova (63, 80 dhe 81 vjeç), Strumica (72, 73 dhe 80 vjeç) dhe Kavadari (70, 82 dhe 83 vjeç), nga 2 pacientë nga Prilepi (66 dhe 67 vjeç) dhe Kumanova (58 dhe 80 vjeç), dhe nga 1 pacinet nga Manastiri (74), Velesi (79), Shtipi (77), Koçana (71) dhe Probishtipi (63).

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 149.221, numri I të shëruarve është 126.234 kurse I viktimave shkon në 4.595. Për momentin shënohen 18.392 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 700.728 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia