close
Top LajmeVendi

MSH: 62 RASTE TË REJA, 14 VIKTIMA, 245 TË SHËRUAR

A2BA0013-4758-45E9-8265-D5CA9A6EF1D8

NË TOTAL 154.698 RASTE, AKTIVE – 3.636


MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.557 testime kurse janë regjistruar 62 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 33, Gostivar dhe Strumicë – nga 4 raste , Prilep, Manastir, Kavadar, Ohër dhe Kërçovë – nga 3 raste, Kumanovë – 2, dhe Tetovë, Veles, Koçan dhe Kratovë – nga 1 rast.

Regjistrohen 245 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 14 pacientë. 6 pacient nga Shkupi (58, 60, 63, 72, 82 dhe 83), 3 nga Tetova (69, 74, 79), 2 nga Gostivari (62 dhe 77), dhe nga një pacient nga Kumanova (60), Kërçova ( 74) dhe Manastiri (68).

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 154.636, numri I të shëruarve është 154.698 kurse I viktimave shkon në 5.211. Për momentin shënohen 3.638 raste aktive.

Në nivel vendi janë bërë gjithsejt 756.480 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia