close
Top LajmeVendi

MSH: 628 RASTE TË REJA, 15 VIKTIMA, 531 TË SHËRUAR

D4598D40-E651-4838-8F56-A8C189AD5489

NË TOTAL 27.827 RASTE, AKTIVE – 7.399


MSH-ja ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 2236 testime, kurse janë regjistruar 628 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 353, Prilep – 36, Veles – 34, Kumanovë dhe Tetovë nga 33, Manastir – 28, Strumicë – 20, Ohër – 17, Shtip – 13, Strugë – 11, nga 7 raste në Gostivar dhe Kavadar, në Kriva Pallankë, Sveti Nikollë dhe Kërçovë nga 6 raste, Dellçevë – 4, Probishtip – 3, nga 2 raste në Radovish, Makedonski Brod, Berovë dhe Negotinë dhe nga 1 rast në Demir Hisar, Vinicë dhe Resnjë.

ISHP-ja ka regjistruar 531 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 15 persona. Bëhet fjalë për 7 pacientë nga Shkupi të moshës, 63, 75, 76, 80, 82, 84 dhe 85 vjecare, dy pacientë nga Gjevgjelia të moshës 51 dhe 60 vjece, një 70-vjecar nga Resnja, një 59 vjecar nga Dellceva dhe një 87 vjecar nga Ohri.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikurave me COVID-19 në vendin tonë shkon në 27.827, numri I të shëruarve është 19.479, kurse i viktimave – 949.Për momentin shënohen 7399 raste aktive. Deri më tani në nivel vendi janë bërë 238.011 testime.

Në covid-spitalet e vendit janë të shtruar gjithsejt 643 pacientë prej të cilëve 110 janë me oksigjeno terapi kurse 1 I kycur në respirator. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia