close
Top LajmeVendi

MSH: REKORD – 934 RASTE TË REJA, 5 VIKTIMA, 454 TË SHËRUAR

DC9AEC3E-1F15-466F-9169-766A2E7BCF63

NË TOTAL 30.488 RASTE TË REJA, 9.058 AKTIVE


MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 2748 testime kurse janë regjistruar 934 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 420, Veles – 82, Prilep – 61, Tetovë – 58, Kumanovë – 35, Manastir – 33, Strumicë – 30, Ohër – 23, Koçanë – 22, Shtip – 20, Kërçovë – 20, Kavadar – 19, Gostivar -18, Gjevgjeli dhe Sveti Nikollë nga 13, Negotinë dhe Probishtip nga  8, Radovish – 7, Reesnjë dhe Berovë nga 6, Strugë dhe Dibër nga 5, nga 4 raste në Kratovë, Dellcevë dhe Kriva Pallankë, nga 2 raste në Krushevë, Demir Hisar dhe Vinicë dhe nga 1 rast në Pehcevë dhe Vallandovë.

ISHP-ja ka regjistruar 454 pacientë të shëruar.

Kanë ndërruar jetë 5 persona. Bëhet fjalë pët 3 pacientë nga Shkupi të moshës 58, 68 dhe 75 vjecare dhe dy nga Prilepi të moshës 73 dhe 78 vjecare. Të gjithë kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 30.488, numri I të shëruarve është 10.448, kurse I viktimave – 982. Për momenetin shënohen 9058 raste aktive. Deri më tani në nivel vendi janë bërë 246.105 testime.

Në covid – spitalet e vendit gjithsejt janë të shtruar 678 pacientë prej të cilëve 113 janë me oksigjeno-terapi kurse 2 të kycur në respiratorë. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia