close

NBA: CLEVLAND BEFASON TORONTON

Houston shënon fitoren e 9-të radhazi


Kampionati i basketbollit amerikan NBA vazhdon me befasi të radhës. Skuadra e Houston vijon serinë pozitive, duke mundur Charlotte me rezultatin 118-106. Kjo është fitorja e nëntë radhazi në këtë pjesë të kampionatit që është suksesi i 9-të radhazi në kampionat dhe aktualisht është e ngjitur në pozitën e tretë në Konferencën e Perëndimit

Fitore të rëndësishme ka shënuar Clippers, ndaj ekipit të Bostonit me rezultat të thellë 140-115. Shtatë lojtarë të Clippers realizuan mbi 10 pikë, me Lou Williams që realizoi 34 pikë.

Oklahoma, falë 24 pikëve të Schroder dhe 23 të Westbrook, mundi Utah Jazz-in me rezultat 98-89. Surprizë tjetër paraqet fitorja e Cleveland ndaj Torontos 126-101. Sexton me 28 pikë ishte shënuesi më i mirë për vendasit, duke i bërë të pavlefshme 25 pikët e Leonard-it për kanadezët. Washington mundi Sacramento 121-115. Ndërsa Brooklyn mundi Detroitin 103-75. /Agjencitë/

 

NBA – Rezultatet e sotme:

Cleveland       –   Toronto, 126-101

Washington   –   Sacramento, 121-115

Brooklyn        –   Detroit, 103-75

Houston         –   Charlotte, 118-106

Utah Jazz        –   Oklahoma, 89-98

Clippers          –   Boston, 140-115