close

NBA: HJUSTONI TURPËRON EKIPIN WARRIORS

Humbin edhe Lakers e Oklahoma


Në kampionatin amerikan të basketbollit NBA, sot janë zhvilluar 13 taklimet e radhës. Befasia më e madhe ka ndodhur në përbelljen mes kampionit në fuqi Golden State dhe Hjustonit, ku skuadra mysafire ka shënuar fitore me rezultat 118-112. Te skuadra vendase më efikas ishin Durrant me 29 pikë dhe Curry me 25, ndërsa te skuadra fituese më efikas ishin Gordon me 25 pikë dhe Paul me 23 pikë e 17 asiste.

Fitore ka shënuar Çikago në përballjen me Boston Celtics 126-116. LaVine me 42 pikë ishte më efikasi. Fitore në transfertë ka shënuar edhe Sacramento në përballjen me Oklahoman 119-116. Surprizë në ndeshjet e sotme është edhe disfata e Filadelfias nga Portland 115-130.  Nju Orlenas ka shënuar fitore të sigurtë kundër Lakersit me rezultat 128-115. Milwaukee bën detyrë, duke mundur Minesotan 140-128, falë 28 pikëve të Middleton dhe 27 të Giannis. /Agjencitë/

 

NBA – Rezultatet e sotme

 

Philadelphia    – Portland, 115-130

Atlanta            – Phoenix, 120-112

Charlotte        – Brooklyn, 115-117

Cleveland       – Memphis, 112-107

New Orleans  – Lakers, 128-115

Washington   – Indiana, 112-119

Miami            – Detroit, 96-119

Chicago         – Boston, 126-116

Oklahoma     – Sacramento, 116-119

Golden State – Houston, 112-118

Milwaukee    – Minnesota, 140-128

Utah Jazz      – Dallas, 125-109