NBA: Lakers mundi Brooklyn, Joel Embiid realizoi 59 pikë e 11 kërcime për Philadelphian

Katër fitore të skuadrave vendase dhe tre të atyre mysafire është epilogu I shtatë ndeshjeve të të zhvilluara sot në kampionatin amerikan të basketbollit NBA.

Skuadra e Lakers rikthehet te fitorja, duke mposhtur një skuadër pretendente për titull si Brooklyn. Kalifornianët fituan 116-103 , sfidë ku shkëlqyen Anthony Davis 37 pikë e 18 kërcime e Loonie Walker, me 25 pikë. Te Brooklyn u dallua Durant me 31 pikë,.

Kampioni në fuqi Golden State Warriors ka zhgënjyer serish kësaj radhe humbën nga Memfis me rezultatin 122-115. Te Memfis më efikas ishte Sabonis me 26 pikë e 22 këcime. Ndërsa Curry me 27 pikë e Wiggins me 26 ishin më te Warriors

Philadelphia shkëlqeu kundër Utah Jazz, me rezultatin 105-98. Heroi I kësaj fitoreje ishte Joel Embiid i cili realizoi 59 pikë e 11 kërcime. Denver mundi Çikagon me rezultat 126-103. Porter ishte më efikas me 31 pikë. Ndërsa Minnesota mundi Cleveland-in me rezultat 129-124, falë 30 pikëve të Russell shënoi 30 pikë dhe Towns 29.

Rezultate e sotme

Nju York – Oklahoma, 135-145

Cleveland – Minnesota, 124-129

Washington – Memphis, 102-92

Philadelphia – Utah Jazz, 105-98

Chicago – Denver, 103-126

Sacramento – Golden State, 122-115

Lakers – Brooklyn, 116-103

Përgatiti Shaban Sinani /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share