NBA: Lakers shënoi fitoren e parë sezonale

Warriors pëson dy humbje radhazi

Gjashtë fitore të ekipeve  vendase dhe  vetëm një fitore e ekipit  mysafirë ë epilogu I shtatë ndeshjeve  të zhvilluara  në kampionatin amerikan të basketbollit NBA. Pas pesë humbjesh të njëpasnjëshme në kampionatin e ri  skuadra e Lakers ka shënuar fitoren e parë  dhe ate para  tifozëve  vendas  kundë Denver  me rezultatin  121-110 . Davis  realizoi 23 pikë e 15 kërcime , ndërsa më efikas ishte LeBron James me 28 pikë. Nga ana  tjetër për Denver më efikas  ishte Jokiq me 23 pikë e 14 kërcime.

Golden State Wareriors  pëson  dy  humbje radhazi , kësaj radhe humbën nga Detroit me rezultatin 128-114 . nTe skuadra  fituese më efikas ishte Bey me 28 pikë, ndërsa pë Warriors , Curry realizoi  32 pikë e Poole me 30 , por që nuk mundën ti shmangen  disfatës.

Pa probleme fiton skuadra e Boston, që mundi Washington  me rezultatin 112-94 Më efikas ishin Brown 24 pikë, Tatum e Brogdon nga 23 pikë secili. San Antonio mposhti Minesotën me rezultatin  108-97 . Më efikas ishte Johnson me 25 pikë). Në sfidaT TJERA , Phoenix mposhti Hostonin 124-109 , ku më efikas ishtre Booker me  30 pikë, ndërsa Nju Orleans mposhti  Clippersin me rezultatin 112-91. McCollum  realizoi 22 pikë).

REZULTATE E NDESHJEVE TË SOTME

  Clippers – Nju Orleans  91-112

Boston – Washington   112-92

Clevlanb – Nju Jork 121- 108

Detropit Goslden State  128-114

San Antonio – Minessota 107-98

Dallas – Orlando     114- 105

Phoenix – Houston 124-109

Lakers  – Denver  121 -110

Përgatiti Shaban Sinani /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share