close

NBA: MILVOKI NIS ME FITORE FINALEN E PLAY OFF

Në ndeshjen e parë të finales së play offit në Konferencën e Lindjes, Milvoke ka fituar ndaj Torontos me rezultatin 108-100, dhe udhëheq 1-0 serinë e takimeve.

Basketbollisti Bruk Lopez me 29 pikë e 11 rebound që paraqet edhe rekord personal e udhëhoqi Milvoken drejtë fitores, ndërsa Janis Adtokumbo shënoi 24 pikë e 14 kërcime.

Te skuadra kanadeze më efikas ishte kavai Lenard me 31 pikë dhe Kajl Lauri i cili shënoi 30 pikë. Edhe ndeshje e dytë di të zhvillohet në Viskonsin, pastaj seria e ndeshjeve do të transferohet në Ontario. /Agjencitë/