NBA: Ndalet rrugëtimi i fitoreve e fitoreve e Milwauke

Nëntë fitore të vendasve dhe gjashtë të atyre mysafire është epilogu i 15 ndeshejve të zhvilluara në kampionatin amerikan të basketbollit NBA. befasinë më të madhe sot e bëri Atlanta e cila e ndali rrugëtimin e fitoreve të Milwaukee e cila kishte 9 fitore të njëpasnjëshme. Atlanta shënoi fitore ndaj Milwaukee Bucks,me rezultat të sigurt 117-98. Vendimtare ishte loja kolektive e vendasve, ndërsa te miqt me efikas ishte Antetokounmpo me 25 pikë.

Fitore në sekondat e fundit korri skuadra e Clippers, në takimin me Clevland me rezultatin 119-117.

Boston në transfertë mundi Mephisin me rezultata 109-106. Më efikas ishte Tatum me 39 pikë, ndërsa Philadelphia triumfoi ndaj Phoenix 100-88. Më efikas ishte Joel Embiid me 33 pikë e 10 kërcime . Utah Jazz turpëron Lakers, duke fituar 139-116. Pas disa paraqitjeve të dobëta sot fitore ka shënuar edhe kampoioni në fuqi Golden State që mundi Sacramento, 116-113.

NBA – Rezultatet e sotme

Charlotte – Washington, 100-108

Orlando – Houston, 127-134

Detroit – Oklahoma, 112-103

Indiana – Nju Orleans, 129-122

Philadelphia – Phoenix, 100-88

Atlanta – Milwaukee, 117-98

Miami – Portland, 107-110

Chicago – Toronto, 111-97

Memphis – Boston, 106-109

Minnesota – Nju York, 107-120

San Antonio – Denver, 109-115

Dallas – Brooklyn, 96-94

Golden State – Sacramento, 116-113

Utah Jazz – Lakers, 139-116

Clippers – Cleveland, 119-117

Përgatiti Shaban Sinani /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share