close

NBA: NUK DORËZOHET PORTLAND

Denver humb para fansave të vetë


Vijon seria e “play off” në kampionatin më të bukur të basketbollit në botë, NBA. Në ndeshjen e dytë të gjysmëfianles  në Konferfencën e Perëndimit skuadra e Portland Trail Blazers me fitoren në transfertë kundër Denver Nuggets me rezultatin 97-90, ka barazuar serinë e këtij raundi.

Triumfi i vendasve është pasqyruar në rezultatin 97-90. Loja ishte emocionuese, sepse të dyja skuadrat dhanë më të mirën. Edhe në këtë ndeshje më i miri në parket ishte basketbollisti Nikolla Jokiq i cili shënoi 16 dhe 14 kërcime për ekipin fitues, ndërsa tek vendasit basketbollisti më efikas McCollum, i cili realizoi 20 pikë. /Agjencitë/