NBA: Phoeniks dhe Portland kryesojnë Konferencën Perëndim

Kampionati amerikan i basketbollit NBA ka vazhduar edhe sot me 12 ndeshjet e zhvilluara sipas orarit të paraparë. Vendasit kanë dal fituese në pesë takime, ndërsa ekipet mysafire në shtatë ndeshje. Derbi mes dy skuadrave kryesuese Phoeniks-it dhe Portland ka përfunduar me fitoren e miqëve me rezultat të ngushtë 106 – 108.

Konferencën Perëndim e kryesojnë Phoeniks dhe Portland me nga gjashtë fitore e nga dy disfata.

Rezultatet e ndeshjeve të zhvilluara në mëngjesin e sotëm

Detroit – Cleveland 88-112

Indiana – Miami 101- 99

Philadelphia – Nju York 104-106

Washington – Brooklyn 86 – 128

Boston Celtics – Chicago Bulls 123 – 119

Memphis – Charlotte 130 – 99

San Antonio – Los Angeles Clippers 106 – 113

Dallas – Toronto 111 – 110

Nju Orleans – Golden State Warriors 114 – 105

Minnesota – Milwaukee 102- 115

Phoenix – Portland 106 – 108

Los Angeles Lakers – Utah Jazz 116 – 130.

Përgatiti Shaban Sinani / KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share