NBA: Phoenix Suns kryeson Perëndimin me 6 fitore e 1 humbje

Lakers shënon  fitoren e dytë pas pesë disfatave

Gjashtë fitore të ekipeve vendase dhe katër të atyre mysafire është epilogu i 10-të ndeshjeve të zhvilluara në mëngjesin e sotëm në kampionatin amerikan të basketbollit NBA

Rezultatet  e ndeshjeve të zhvilluara sot:

Cleveland – Boston  114-113

Miami  – Sacramento  110-107

NjuYork  – Atlanta 99 – 112

Chicago –  Charlotte  106-88

Houston  – Los Angeles  101 – 109

Milwaukee – Detroit  116-91

San Antonio – Toronto  100 – 143

Dallas  – Utah Jazz 103 – 100

Portland  – Memphis  106-111

L.A. Lakers – Nju Orleans 120-117

 Pas shtatë ndeshjeve të zhvilluara tabelën në Konferencën Perëndim e kryeson Phoenix Suns me gjashtë fitore e një humbje para Portland Trail Blazers që ka pesë fitore dhe dy  humbje dhe Utah Jazz  e cila nga  9 ndeshje ka gjashtë fitore tre disfata.

Përgatiti Shaban Sinani  /KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share