close

NBA: SAN ANTONIO DORËZOHET PARA CLIPPERS

Për një vend në play off – luftojnë dy ekipe


Tri ndeshjet e luajtura sot në kampionatin amerikan të basketbollit NBA, vendasve u sollën dy fitore, ndërsa skuadrës mysafire një. San Antonio pësoi humbje para fansave të tij në përballjen me Clippers me rezultatin 95-103, në një përballje mes dy ekipesh që synojnë play off-in në Konferencën e Perëndimit. Më efikasi ishte Harris me 27 pikë dhe Beverley me 18 pikë e 12 rebound.
Indiana, me rezultatin120 -95 mundi Charloten që është suksesi i 31-të sezonal. Më efikas ishin Oladipo me 21 pikë e Collison me 19. Minnesota në finish dramatik në sekondat e fundit mundi Feniksin me rezultat 116-114. Rose me 31 dhe Towns me 30 pikë e 12 rebound ishin më i mirët në fushë.