close

NBA: SPURS I KTHEHET FITORES

Dec 11, 2017; Houston, TX, USA; Houston Rockets guard James Harden (13) reacts during the fourth quarter against the New Orleans Pelicans at Toyota Center. Mandatory Credit: Shanna Lockwood-USA TODAY Sports

Houston Rockets & Denver Nuggets 107-97


Tetë ndeshjet e zhvilluara në mëngjesin e sotëm në kampionatin amerikan të basketbollit solli superpërballjen mes Houston Rockets dhe Denver Nuggets që përfundoi me fitoren e vendasëve me rezultain 125-113. James Harden me 32 pikë, 14 asistime dhe 5 kërcime. Clint Capela me 31 pikë ishte figura qëndrore e cila shkëlqeu me 31 pikë.

Pas tre humbjeve radhazi, sot fitore ka shënuar Los Angelos Lakers kundër ekipit Dallas Mavericks me rezultatin 107-97. Brandon Ingram dhe Lonzo Ball ishin më meritorët për këtë fitore. I pari realizoi 29 pikë, ndërsa Ball shtoi 21 të tjera. Tek skuadra e Dallasit më efikas ishte Luka Donçiq me 28 pikë. Fitore kanë shënuar edhe Boston Celtics ndaj Brooklyn Nets, me rezultat 116-95. San Antonio Spurs mundi Detroit Pistons me rezultatin 119-107.  Tabelën në Konferencën e Perëndimit e kryeson Denver Nuggets me 26 fitore e 14 humbje. /Agjencitë/

 

Rezultatet:

 Detroit Pistons      107
San Antonio Spurs      119
Boston Celtics 116    
Brooklyn Nets 95  
Houston Rockets 125    
 Denver Nuggets 113  
Milwaukee Bucks 114    
Utah Jazz 102  
New Orleans Pelicans 114    
Memphis Grizzlies 95  
Dallas Mavericks 97    
Los Angeles Lakers 107  
Portland Trail Blazers 111    
New York Knicks 101  
Sacramento Kings 111
Orlando Magic   95