Ndeshja Maqedoni-Bullgari, UEFA dënon FFM-në

Federata Evropiane e Futbollit  UEFA  ka shqiptuar dënim FFM-së  për fishkëllimën  e himnit të Bullgarisë  gjatë ndeshjes  Maqedoni e Veriut – Bullgari në kuadër të raundit të gjashtë në Ligën e Kombeve  e cila u zhvillua më 26 shtator, në arenën “Todor Proeski” në Shkup dhe përfundoi me fitoren e ekipit mysafir 0-1.

UEFA ka shqiptuar denim pë reprezentacionin e vendit tonë prej 10.000 eurove pë fishkëllimin e himnit, ndërsa denim plotësues prej 4.500 euro ka shqiptuar edhe hedhjen e sendeve në terren

Futbollisti i cili u ndëshkua më kartonë të kuq Todor Todorovski  është suspenduar  vetëm me një ndeshje.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share