Në Kuvend filloi takimi i kryeministrit Kovaçevski me liderët e partive parlamentare

Në Kuvend filloi takimi i kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Dimitar Kovaçevski me liderët e partive politike parlamentare, ku duhet të diskutohet për rrugën evropiane të vendit, si dhe për vendimet që duhet të merren në të ardhmen. me një konsensus të gjerë politik dhe shoqëror.

Mbledhja e thirrur nga kryetari i Qeverisë organizohet me qëllim të hapjes së diskutimit për të ardhmen evropiane të Republikës së Maqedonisë së Veriut, por edhe për vendimet që në periudhën e ardhshme duhet të merren në Kuvend me një aspekt të gjerë politik dhe politik. konsensus social, njofton Qeveria për mbajtjen e mbledhjes më 2 nëntor.

Në takim marrin pjesë kryetarët e BDI-së Ali Ahmeti, ASH-së Arben Taravari, DOM Maja Morachanin, VMRO-DPMNE Hristijan Mickoski, Alternativa Afrim Gashi, Bashkimi Demokratik Pavle Trajanov, PDSH Menduh Thaçi. Në takim nuk morën pjesë liderët e së majtës Dimitar Apasiev dhe Besa Biljal Kasami.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share