Nisin negociatat Kosovë-Serbi në Bruksel

Lajçak pret kryenegociatorët Bislimi dhe Petkoviç

Nisin në Bruksel negociatat mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë për gjetjen e një zgjidhjeje për çështjen e targave. Kreu i delegacionit të Kosovës, Besnik Bislimi pritet të takohet me të dërguarin e BE për dialogun Miroslav Lajçak.

Në Bruksel ndodhet edhe kryenegociatori serb Petar Petkoviç. Takimi u kërkua nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell.

Ai tha një ditë më parë se u ka propozuar palëve një zgjidhje dhe se Kosova e Serbia duhet urgjentisht të gjejnë një zgjidhje për të ulur tensionet.

Tv Klan

Lexo gjithashtu
Total
0
Share