close

OKB: DISKUTOHEN TESTIMET RAKETORE TË K.VERIORE

Britania, Gjermania dhe Franca i kanë kërkuar Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të realizojë një takim me dyer të mbyllura të enjten, për të diskutuar testimet e fundit raketore të Koresë Veriore, kanë thënë diplomatët. /Agjencitë/