Parashikimi i motit, 10 Qershor 2022

Moti sot në Maqedoni e Veriut pritet  të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut, ndërsa do të ketë edhe erë të fortë.

Temperaturat minimale do të sillen prej 9 deri në 15 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të lëvizin prej 20 deri në 26 gradë celsius.

Edhe në Shkup do të mbajë mot i ngjajshëm temperatura ditore do të arrijë deri në 24 gradë celsius.

Nga java e ardhshme pritet të ketë stabilizim gradual të motit me rritje të temperaturës ditore./KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share