Parashikimi i motit 16 Qershor 2022

Në vendin fonë sot pritet të mbajë mot me diell dhe me vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të sillet në interval prej 7 deri në 16 grqdë celsius, ndërsa ajo maksimale do të sillet prej 26 deri në 32 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të kemi mot të  ngjajshëm, kryesisht me diell. Temperatura minimale do të ulet në 12 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 30 gradë Celsiusë./KlanMacedonia/

Lexo gjithashtu
Total
0
Share