close

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell, relativisht i ngrohtë e me erë të lehtë nga drejtimi i ndryshueshëm.

Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 14 deri në 19 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me diell, kryesisht i qetë e me temperaturë maksimale deri në 18 gradë.

Moti nesër do të mbetet stabil me rritje të temperaturës ditore, ndërsa të martën pasdite dhe gjatë natës kah e mërkura pritet rritje e vranësirave me reshje lokale shiu./KlanMacedonia