Pasagjeri fsheh armën brenda një pule në një aeroport në SHBA

Zyrtarët amerikanë të transportit kanë postuar në internet një armë brenda një pule të ngordhur. Kjo, pasi një pasagjer u kap duke u përpjekur të kontrabandonte një armë gjatë udhëtimit në avion.

Ky rast u godit nga oficerët e Administratës së Sigurisë së Transportit (TSA) në aeroportin Fort Lauderdale-Hollywood të Floridës. Arma e pasagjerit u pikas përpara se të hipte në bord, e futur brenda pulës dhe e mbështjellë në një paketim letre.

Zyrtarët nuk zbuluan se kush e kishte hartuar planin, por fotot e postuara në Instagram nga TSA treguan oficerët duke ekzaminuar pulën brenda një zone kontrolli të aeroportit, përpara se të hiqnin armën dhe ta hapnin atë.

Vitin e kaluar, TSA tha se kishte sekuestruar një numër rekord armësh zjarri nga pasagjerët në aeroportet amerikane. Udhëtarët në mbarë botën shpesh kanë shprehur zemërim për natyrën e rreptë të sigurisë së aeroportit.

Gjatë viteve, oficerët e TSA gjatë punës së tyre kanë rezultuar në disa gjetje të çuditshme, duke filluar nga një sharrë elektrike me zinxhir të ruajtur në disa bagazhe dore në New Orleans, në një granatë dore etë gjetur në Nju Jork./btvklan.al

https://www.instagram.com/p/Ckq5Y8pPUTB/?utm_source=ig_embed&ig_rid=461dc2df-7486-401f-8396-9106a33a01cf

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share