Për shkak të rrezikshmërisë së lartë, shtyhet ndeshja Shkupi – Shkëndija

Ndeshja Shkupi-Shkëndija është ndërprerë dhe nuk do të vazhdohet në stadiumin e Çairit. Ky vendim i delegatëve të ndeshjes vjen pas futjes së tifozëve vendas në fushë dhe sulmit ndaj futbollistëve mysafirë në momentin e shënimit të golit nga ana e ekipit mysafir, në këtë rast KF Shkëndijës.

Ndeshja mes Shkupit dhe Shkëndijës, e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Maqedonisë, u ndërpre në minutën e nëntë, ndërsa për të qetësuar situatën ndërhyn forcat speciale të policisë./KlanMacedonia/

 

Lexo gjithashtu
Total
0
Share