close
Bota

POLICIA RUSE ARRESTON MBI 2 MIJË PROTESTUES

BB08E11D-1DBE-4AE8-9B6C-BA3948514153

Protestat në Rusi në mbështetje të kritikut të Kremlinit të arrestuar, Alexei Navalny po vazhdojnë edhe këtë të diel. Deri më tani sipas Grupit për Monitorim të Protestës, policia ruse ka arrestuar 2,119 persona në 40 qytetet e Rusisë, të cilët po bëjnë thirrje për lirimin e Navalnyt. Mbështetësit e tij në Moskë janë tubuar afër objekteve qeveritare dhe objektit të Shërbimit të Brendshëm rus të Inteligjencës. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia