close

PRESIDENTI TRUMP SHKEL NË TERRITORIN E KORESË VERIORE

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, u bë presidenti i parë amerikan që shkeli në tokën e Koresë Veriore. Pas një shtrëngimi duarsh me udhëheqësin e Koresë Veriore, Kim Jong Un, në zonën e demilitarizuar, që ndanë Korenë Veriore dhe atë Jugore, presidenti Trump eci për disa hapa në territorin e Koresë së Veriut. “Është një ditë e mrekullueshme për botën dhe është nder që unë të jem këtu”, tha Trump. “Ka shumë gjëra të mëdha që po ndodhin”, shtoi ai. /Agjencitë/

Nëse je pranë një vendi ngjarje, ke fotogorafi apo video, atëherë ti raporto. Na shkruaj në klanmacedonia@gmail.com
TI RAPORTON!