close

PROTESTA NË INDONEZI, 6 TË VRARË

Në konfliktet mes policisë dhe protestuesve, të cilët kundërshtojnë rezultatet e zgjedhjeve që humbi kandidati presidencial Prabowo Subianto në Indonezi, u vranë 6 persona dhe u plagosën 200 të tjerë.

Guvernatori i kryeqytetit Xhakarta, në një deklaratë ka bërë të ditur se kanë humbur jetën 6 persona dhe 200 të tjerë u plagosën në ngjarjet gjatë protestave ku janë kundërshtuar rezultatet e zgjedhjeve të mbajtura në vend. /Agjencitë/