close

PUTIN E ERDOGAN BISEDOJNË PËR LUFTËN NË SIRI

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të presë sot në qytetin Zhukovski homologun turk, Recep Tayyip Erdogan. Në një njoftim të Kremlinit thuhet se dy presidentët do të bisedojnë për luftën në Siri dhe për “zhvillimin e mëtejmë të bashkëpunimit Rusi-Turqi”. /Agjencitë/