close

REBELËT HUTHI SULMOJNË ME RAKETË NJË AEROPORT SAUDIT

Të paktën 26 civilë janë plagosur në një sulm me raketë nga lëvizja e rebelëve huthi në Jemen, në një aeroport në jug-perëndim të Arabisë Saudite, ka raportuar media shtetërore. Tri gra dhe dy fëmijë kanë qenë në mesin e të plagosurve në sulmin në aeroportin Abha, në orët e së mërkurës, është cituar të ketë thënë një zëdhënës ushtarak. Një burim i rebelëve ka pretenduar më herët se zona është goditur me “saktësi”. /Agjencitë/