close

RUSI: SHPËRTHIME NË NJË BAZË USHTARAKE

Një seri shpërthimesh tronditën një depo armatimi në një bazë ushtarake ruse në Siberi, duke plagosur tetë vetë dhe duke bërë që nje prodhues i aluminit në vend të pezullonte operacionet. Njëmbëdhjetë mijë rusë u evakuuan nga lagjet e qytetit Açinsk, pas shpërthimeve dhe një zjarri në një depo ushtarake, thanë autoritetet vendase. /Agjencitë/