close

RUSIA DHE TURQIA DISKUTOJNË BLERJEN E AVIONËVE RUSË

Rusia dhe Turqia janë duke diskutuar mundësinë e dërgimit të sistemeve ruse siç janë aeroplanët luftarakë, Sukhoi Su-57 dhe aeroplanët e llojit, Su-35 në Ankara, ka thënë një zyrtar rus.

Rusia ka nisur dërgimin e sistemeve të saj për mbrojtje S-400 gjatë këtij viti në Turqi, hap që ka tensionuar marrëdhëniet e Ankarasë me aleatët e NATO-s. /Agjencitë/