close
Rajoni

SERBI: MITMARRJE, ARRESTOHET ZV/MINISTRJA E BUJQËSISË

AD493671-60F0-4F72-9343-DE980A3E7CFD

Mediat serbe kanë publikuar detaje rreth aksionit për arrestimin e Ndihmës/Ministres për Bujqësi të Serbisë, Darija Janjiq Nishaviq, që ka përfunduar në paraburgim nën dyshimin për kryerjen e veprës penale – mitmarrje.

Ajo ka punuar në Sektorin për bashkëpunim ndërkombëtar, kurse sic shkrujanë mediat, I është premtuar pagesa e privilegjeve në vlerën e rreth 1000 eurove, për dy vitet e ardhshme, derisa vazhdon zbatimi I marëveshjes për furnizim publik.

Të dyshuarit ishin ndaluar nga policia dhe me kallëzim penal do të arrestohen në Prokurorinë për krim të organizuar.

Policia e Serbisë ka publikuar edhe pamjet e aksionit ku të dyshuarit janë kapur në flagrancë./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia