close

SHBA-ja RRËZON NJË AEROPLAN PA PILOT IRANIAN

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se marina amerikane ka qëlluar një aeroplan pa pilot iranian, në ngushticën e Hormuzit.”Anija mori masa mbrojtëse kundër një aeroplani iranian që ishte në një distancë shumë të afërt, afërsisht 900 metra, duke injoruar thirrjet e shumëfishta, dhe duke kërcënuar sigurinë e anijes dhe të ekuipazhit të anijes”, tha presidenti Trump. /Agjencitë/