close
Bota

SHBA TËRHEQ STAFIN DIPLOMATIK NGA VENEZUELA

c58953af-6456-4e13-a299-5e79f8951cea-w1023-r1-s_1552386536-4843965

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo, shkroi në Twitter se “stafi amerikan në Karakas ishte bërë pengesë për politikën amerikane”.

SHBA urdhëroi të gjithë personat jo-thelbësorë të largohen nga Venezuela në janar, në mes të një krize diplomatike në vazhdim.

Shkurtimet e përhapura të energjisë dhe një krizë e rëndë humanitare kanë shkaktuar protesta masive. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia