close
Bota

SHBA: TRUMP KËRKON LARGIMIN E SHEFIT TË SHËRBIMEVE SEKRETE

Screenshot_2

Presidenti i SHBA-së Donald Trump, po shqyrton heqjen e Drejtorit të Shërbimit Sekret Kombëtar, Daniel Coats, pasi mendon se po rrezikon objektivat e shefit të Shtëpisë së Bardhë. ”Trump është i bindur se Coats po rrezikon objektivat e tij, veçanërisht për çështjet që kanë të bëjnë me Korenë e Veriut.

Një shkarkim i Coats nuk do të ishte i menjëhershëm, pavarësisht vlerësimit të Trump për heqjen e tij. Pak ditë në parë, Trump u ka thënë këshilltarëve të tij se Coats “nuk është i drejtë” dhe se ”ai nuk i përket skuadrës sonë”. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia