close

SHBA: TRUMP VIZITON EL PASON

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të vizitojë vendet ku ndodhën të shtënat masive në Ohajo dhe Teksas, pavarësisht paralajmërimeve se ai mund të mos jetë i mirëpritur. Presidenti Trump, pas këtyre sulmeve kërkoi, që të gjithë të dënojnë racizmin dhe urrejtjen, por ai është akuzuar për nxitjen e të njëjtave ndjenja, që ai po kërkon të dënohen. /Agjencitë/