close
Rajoni

SHQIPËRI: “LËVIZJA PËR PD” NIS TURIN E TAKIMEVE NË BAZË

DE5DF5E3-D53E-42EC-BE0C-7AB8BAA2B089

NISHANI: REFORMA SHKON PËRTEJ LARGIMIT TË KRYETARIT


Nismetaret e “Levizjes per PD” qe e shohin pergjegjes kryesor per humbjen ne zgjedhje Lulzim Bashen, e kane shtrire takimet me bazen e kesaj force pertej kryeqytetit. Nje dite perpara se te mblidhet Keshilli Kombetar Bujar Nishani e Arben Imami, 2 nga shume emrat e njohur qe kane inicuar kete levizje, ishin  ne Korce.

Ish presidenti e ka riperseritur se nuk ka ambicje per te marre drejtimin e Pd, por levizja e tyre kerkon te reformoje kete force. Reforme qe shkon pertej largimit te kryetarit.

“Reformim I thelle..kryetari duhet te iki se eshte pergjegjes qe edhe per 4 vite do te vazhdojme te qeverisemi nen modelin e Edi Rames…..

Nishani I sheh arsyet e humbjes se zgjedhjeve tek degradimi qe ka pesuar kjo force qe vjen  sipas tij nga largimi dhe mbajta larg e vlerave per te cilat u krijuar Pd.

“Ku eshte rinia..pse nuk eshte e perfaqesuar..ne kemi burime njerezore…pd nuk eshte vetem zyra e kryetarit…

Kerkesen  e tyre per hapjen e gares per zgjedhjen e kryetarit te ri qe ata besojne se do ti coje demokratet ne fitoret e garave elektorale,  Levizja per Pd do ta prezantoje ne mbledhjen e kryesise dhe keshillit kombetare qe do te mblidhet pasditen e te dieles. /TvKlan/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia