close

SIRI: DHJETËRA VIKTIMA NGA SULMET AJRORE

Disa sulme ajrore janë bërë në një treg dhe një zonë rezidenciale në Sirinë veri-perëndimore, zona të mbajtura nga opozita. Nga sulmet kanë mbetur të vrarë të paktën 31 civilë dhe pesëdhjetë njerëz të tjerë u plagosën. Sulmet ajrore u bënë në qytetin Maarat al-Numan, në provincën jugore Idlib, duke shkaktuar dhe përhapur një shkatërrim të madh. /Agjencitë/