close
Bota

SIRI: SËRISH DO TË TAKOHEN PUTIN, ERDOGAN DHE ROHAN

auto_9A5C6700-AB46-4EB5-8842-425607AF82D9_w1023_r1_s15204185221520418531

Liderët e Rusisë, Iranit dhe Turqisë pritet të takohen në Soçi të Rusisë më 14 shkurt për të diskutuar situatën në Siri, kanë njoftuar mediat shtetërore ruse dhe ato turke.

Ndonëse në këto raportime nuk janë bërë të ditura hollësitë, ato kanë konfirmuar se presidenti rus, Vladimir Putin, lideri turk, Recep Tayyip Erdogan dhe homologu i tyre iranian, Hassan Rohani do të takohen shumë shpejt.

Të trija shtetet kanë thënë se synojnë të arrijnë një zgjidhje politike, për t’i dhënë fund luftës civile shtatëvjeçare në Siri. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia