close
Bota

STAMBOLL: RRËNOJAT E NDËRTESËS BLLOKUAN 30 PERSONA

auto_thumbs_b_c_91286d71e46d96e5e66c5b9c013bdf8b-650×3581549463425

Gjatë ditës së djeshme, në anën aziatike të Stambollit u shemb një ndërtesë shtatë katëshe me të paktën 30 banorë brenda saj.Deri më tani, tre persona kanë humbur jetën dhe 13 të tjerë, përfshirë edhe një vajzë 5-vjeçare, janë shpëtuar nga rrënojat e ndërtesës. Gjatë ditës së djeshme, po ashtu edhe një djalë 9-vjeçar i identifikuar si Mahmut Tayyip ishte në mesin e atyre që u shpëtuan nga rrënojat. /Agjencitë/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia