close
Sport

STEFANI FRAPAR GRUAJA E PARË REFERE NË LIGËN E KAMPIONËVE

stefani-frapar

36-vjecarja Stefani Frapar fitoi shansën të dëshmohet në garat më elitare evropiane të futbollit dhe do të jetë gruaja e parë që do të referojë në Ligën e Kampionëve dh të Mërkurën do ta ndajë drejtësinë në ndeshjen midis Juventusit dhe Dinamo Kievit.

Francezja në vitin 2019 referoi ndeshjen mes Liverpulit dhe Celzit në Superkupën e Evropës kurse debutoi edhe në Ligën e parë francize duke referuar ndeshjen mes Amienit dhe Strazburit në Liga 1.

Në Tetor të këtij viti, Stefani Frapar ishte arbitri kryesor në ndeshjen mes Lesterit dhe Zorja në Liga Evropa. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia