close

SULM I ARMATOSUR NË QENDËR TË KABULIT

Një shpërthim dhe të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në qendër të kryeqytetit të Afganistanit, Kabul, përkatësisht afër Ministrisë së Informimit. Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 11:40 me kohë lokale, deklaruan autoritetet.

Nga ministria deklaruan se në skenë të sulmit kanë qenë tre sulmues, një nga të cilët ka arritur të futet brenda ndërtesës. Asnjë grup ende nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin, por kjo ngjarje ndodhi menjëherë pas bisedimeve në mes të qeverisë dhe talibanëve. /Agjencitë/